Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IMPREZA ODWOŁANA! 9. Rajd Polski Historyczny

3 września 2020 - 6 września 2020

Na trzy miesiące przed startem, z wielkim żalem organizator poinformował, że 9 Rajd Polski Historyczny nie odbędzie się w 2020 roku.

Oświadczenie organizatorów:
Pomimo pełnej gotowości organizacyjnej, podjęliśmy tę trudną decyzję, na którą wpływ miało wiele czynników. Jednym z najistotniejszych, była wprowadzona obecnie zmiana regulaminu rozgrywania FIA Trophy for Historic Regularity Rallies.

Ogólnoświatowa sytuacja związana z pandemią, spowodowała że z zaplanowanych na ten sezon 14 rund FIA Trophy, odwołano dotychczas już wszystkie, z wyjątkiem Winter Trial rozegranego w styczniu. W związku z tym FIA zadecydowało o rezygnacji z wymogu startu w jakiejkolwiek rundzie kwalifikacyjnej, dopuszczając do startu w szwajcarskim finale wszystkie chętne załogi. Między innymi, taka decyzja miałaby wpływ na frekwencję w 9 edycji RPH.

W obecnej sytuacji, również zaangażowanie naszych sponsorów w organizację rajdu stanęło pod znakiem zapytania. Budżety firm jak i samorządów zostały przeznaczone na walkę z Corona-Wirusem.

Zdecydowaliśmy, podobnie jak Organizatorzy V. Int. Budapest-Tata Rallye Historic Regularity oraz Marathon de la Route o przeniesieniu Rajdu na rok 2021.

Już teraz zapraszamy na kolejny Rajd Polski Historyczny, który odbędzie się 14 – 17. października 2021.

Znamy już podstawowe fakty, dotyczące tegorocznego 9. Rajdu Polski Historycznego. Impreza zostanie rozegrana w terminie od 3 do 5 września 2020. Po dwóch latach przerwy rajd ponownie został wpisany do kalendarza FIA. Oprócz konkurencji międzynarodowej pod nazwą FIA Trophy for Historic Regularity Rallies, 9. R.P.H. będzie również wliczany do Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność; poszczególne etapy dzienne mają stanowić 6., 7. i 8. rundę MPHRR.

Trasa zawodów będzie liczyć ok. 1000 km (w tym ok. 68% to odcinki jazdy na regularność). Po raz pierwszy zawody zawitają do województwa podkarpackiego, w rejon Jasła i Krosna. Położona pomiędzy tymi miastami przy drodze krajowej 28 wieś Moderówka stanie się ważnym punktem etapowym. Punktem etapowym będą także Stróże koło Grybowa w powiecie nowosądeckim (przy drodze wojewódzkiej 981).

Dystans został podzielony na cztery etapy dzienne. Etap 1 prowadzi z Wieliczki (start w czwartek 3 września od 17:30) do Moderówki (24:00) i będzie liczyć 260 km. Piątkowy (4 września) etap 2 z Moderówki do Stróż ma mieć również 260 km i będzie trwać od 9:00 do 16:00. Tego samego dnia po godzinnej przerwie rozpocznie się etap 3 Stróże-Wieliczka (także 260 km, godziny od 17:00 do 24:00).

W sobotę 5 września finałowy etap 4, wiodący z Wieliczki do Makowa Podhalańskiego, a stamtąd do Krakowa (220 km). Start o 10:00, meta o 16:00 u podnóża Zamku Wawelskiego.

Rajd Polski Historyczny jest jedyną tego rodzaju imprezą, która jest organizowana w Polsce w randzie Mistrzostw Europy. Z tego powodu organizatorzy spodziewają się załóg nie tylko z Polski, ale i z różnych stron Europy, a m.in. z Austrii, Luksemburga, Włoch, Węgier, Niemiec; to będzie stanowić dogodną możliwość promocji naszego kraju. Bazą zawodów będzie tradycyjnie hotel „Soray” w Wieliczce.

Szczegóły

Początek:
3 września 2020
Koniec:
6 września 2020
Witryna internetowa:
http://www.rajdpolskihistoryczny.pl/

Organizator

Automobilklub Krakowski
Zobacz witrynę: Organizator

Miejsce wydarzenia

Hotel Soray Wieliczka
Krakowska 14c
Wieliczka, Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia