Zgodnie z zapowiedziami z sezonu 2019 panowie Jan Potocki, Marian Stoch i Bartosz Balicki kontynuują starty w najważniejszych imprezach światowych. Kilka dni temu został potwierdzony udział polskiej załogi w Le Mans Classic.

Impreza odbędzie się w dniach 2-5 lipca 2020. Polacy wystąpią za kierownicą Aston Martina International z 1930 roku. Trzymamy kciuki za naszych.

Na zdjęciu głównym widać „polskiego” Aston Martina podczas wyścigu na torze Brooklands w 1932 roku. Niesamowity wóz zbudowany w 1930 roku ma za sobą sportową historię. Został sprzedany Ronaldowi Yalopowi – amerykańskiemu kierowcy wyścigowemu. Następnie fabryka, na zlecenie właściciela, zmodyfikowała samochód do wyścigów. Takie same zmiany stosowano potem w modelach Le-Mans. W latach 1932 – 1935 Aston o numerach rejestracyjnych GN 1964 występował w zawodach na torze w Brooklands. Zajął m. in. pierwsze miejsce w Long Handicap. Polska załoga już startowała tym wozem na Silverstone podczas VSCC Formula Vintage Festival i na torze SPA.

Zdjęcie pochodzi z archiwum właściciela pojazdu.

Poprzedni artykułHistoria z Dingolfing: Glas, Frua i M10
Następny artykułOczekiwanie na sezon