Optymistyczne informacje dotarły do nas z FIA. Rajdy na regularność Retro Carpthia i Rajd Polski Historyczny będą eliminacjami FIA Trophy for Historic Regularity Rallies czyli najważniejszego cyklu w tej dyscyplinie na świecie.

 

Dodatkowo Rajd Polski Historyczny będzie rundą finałową, która podsumuje dokonania zawodników po 17 eliminacjach organizowanych w ciągu roku w całej Europie. Zapowiada się ciekawy rajd i spora frekwencja, bowiem każdy kto będzie liczył na sukces w końcowej klasyfikacji, będzie musiał wystartować w imprezie organizowanej przez Automobilklub Krakowski.

Rajd Retro Carpathia planowany jest na 3 lipca, a Rajd Polski Historyczny ma odbyć się w dniach 11 – 14 listopada 2021r. Oba rajdy będą także rundami Mistrzostw Polski w Historycznych Rajdach na Regularność. Miejmy nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje planów PZM i FIA.

 

Warszawskie Kryterium Regularnościowe Saab 850 Sport Automobilklub Polski

 

Dla wszystkich, którzy ciekawi są jak wyglądają rajdy na regularność polecamy naszą relację z Warszawskiego Kryterium Regularnościowego, które odbyło się w sierpniu 2019 roku.

Kalendarz imprez FIA Trophy for Historic Regularity Rallies na stronie FIA 

 

Poprzedni artykuł#fotostory – pozdrowienia z Grecji
Następny artykułJedyny w swoim rodzaju