Klasyczny Fiat 500 w oryginale wygląda jak dziecięca zabawka. Jednak teraz połączono dwa kultowe przedmioty: mały włoski samochodzik i słynną duńską zabawkę. Fiat 500 z Lego to niemal tysiąc klocków i cała masa radości.

 

Fiat 500 to ikona popkultury, symbol słonecznej Italii, gwiazda filmów. Ten maleńki samochód najpierw zmotoryzował Włochy, a potem stał się modnym i pożądanym gadżetem. Jeśli krzywicie się na wyświechtany termin „kultowy” to muszę Was zmartwić. W przypadku „pięćsetki” nie da się go nie używać.

 

Podobnie jest w przypadku słynnych duńskich klocków Lego. Od lat wychowują i rozwijają zdolności konstrukcyjne kolejnym pokoleniom dzieci na całym świecie. Oczywiście sporo z nich pozostaje w trwałym związku z Lego na długo po zakończeniu edukacji szkolnej. Dla takich użytkowników duńska firma również ma co nieco w ofercie. Bardziej skomplikowane zestawy Technics czy choćby serię Creator Expert. Do tej pory w serii pojawiło się już kilka pojazdów, pojazdów które zapisały się na trwałe w historii motoryzacji, ale i popkultury. Bo czy nie jest znany na całym świecie VW Transporter, Aston Martin DB5 czy VW Garbus?

 

Fiat 500 Lego

 

Teraz do tego szacownego grona dołączył również włoski maluch. Fiat 500 z Lego jest dostępny od początku tego miesiąca. Zestaw składa się z 960 elementów i przeznaczony jest dla dzieci powyżej szesnastego roku życia. Po złożeniu model ma ok. 11 cm wysokości, 24 cm długości i 11 cm szerokości, wyposażono go w otwierane drzwi, pokrywy, oraz dach. Da się manipulować fotelami, kierownicą, dźwignią zmiany biegów.

 

 

W bagażniku jak w oryginale znajdziemy koło zapasowe, a z tyłu naprawdę całkiem realistyczną makietę dwucylindrowego silnika. W zestawie znajduje się również walizka, sztalugi oraz obraz, które bohaterem jest… sam fiat 500. Według producenta, budując ów zestaw mamy poczuć klimat „La dolce vita”. I nie chodzi tu o słynny film z 1960 roku, ale tak charakterystyczny włoski styl życia. Skoro już mówimy o filmowych konotacjach, to Fiat 500 z Lego wygląda niemal identycznie jak wspomniany w tytule Luigi, bohater filmu „Auta”.

 

Fiat 500 Lego

 

Premiera nowego zestawu odbyła się nie gdzie indziej, a w Turynie, rodowym mieście Fiata. Prezentacji towarzyszyły oczywiście prawdziwe „pięćsetki” oraz Fiat 500 z Lego w skali 1:1. Pełnowymiarowa replika zbudowana została z 189032 klocków w 830 godzin, co dokumentuje poniższy film (jeśli będziecie wiedzieć o wolnym etacie w fabryce Lego, to dajcie znać).

 

 

 

Po oficjalnej części premiery, pod eskortą 50 prawdziwych „pięćsetek” nowy zestaw został odwieziony do sklepu Lego w centrum Turynu. Przedsprzedaż trwa od 1 marca, wysyłka zakupionych zestawów rozpoczęła się 19 marca. Fiat 500 z Lego może być tak rozchwytywany, że wprowadzono ograniczenie do dwóch zestawów na kupującego. W Polsce zestaw kosztuje 389,99 zł – niewiele jak na zakup dwóch legend w jednym pudełku.

Poprzedni artykułWabił się Ralf
Następny artykułZłoto z FSO