Jest szansa, że w rundach Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych będzie pojawiać się coraz więcej załóg z zagranicy. Wszystkie tegoroczne rundy MPPZ zostały wpisane do kalendarza B Międzynarodowej Federacji Pojazdów Zabytkowych (Fédération Internationale des Véhicules Anciens). Dzięki temu zagraniczni zawodnicy będą mieli informacje o kalendarzu polskich imprez.

FIVA to utworzona w 1966 roku we Francji organizacja, która zrzesza międzynarodowe kluby miłośników pojazdów zabytkowych. Jako jedyną tego typu jest honorowana przez UNESCO. Tutaj możecie dowiedzieć się więcej na ten temat.

A może karta FIVA ID?

Podczas odbywającej się w najbliższy weekend (11-12 maja 2019) wystawy Warsaw Oldtimer Show 2019 na stoisku Polskiego Związku Motorowego obecni będą eksperci tworzący karty FIVA ID. Dzięki nim organizacja prowadzi rejestr i klasyfikację pojazdów zabytkowych, które służą dokumentowaniu historii i potwierdzają oryginalność poszczególnych pojazdów.  Dzięki rejestrowi można na przykład uniknąć pomyłkowego zakupu Jaguara E-type złożonego w 1999 r jako samochodu z 1969 roku. Poza tym karty FIVA ID są traktowane jako swoisty paszport samochodu na większości imprez na świecie. Więcej o karcie FIVA ID można znaleźć tutaj.

Przypominamy, że w ten weekend (9-12 maja 2019 roku) trwa I runda MPPZ w Stalowej Woli.

Poprzedni artykułFSO Polonez Borewicz: kryzys wieku średniego
Następny artykułPornos w Tesli, jejku, jejku!