Główna Komisja Pojazdów Zabytkowych PZM opublikowała właśnie kalendarze Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych w samochodach, motocyklach i jeździe na regularność. Przed nami po kilka rajdów w każdej dyscyplinie.

 

Sezonu 2020 nie można zaliczyć do udanych. Odbyły się tylko dwie imprezy samochodowych MPPZ. Reszcie dyscyplin nie udało się nawet wystartować. Oczywiście winna jest pandemia. Nawet jeśli restrykcje będą w większości zdjęte to problem może pojawić się w samej organizacji. Rajdy pojazdów zabytkowych opierają się o władze lokalne, instytucje państwowe i sponsorów. Jeśli wymienione podmioty nie chcą współpracować, impreza nie może się udać.

 

rajd podkarpacki

 

MPPZ jedzie na Ukrainę

W samochodach walka o mistrzostwo zacznie się dopiero w czerwcu w Tarnowie. Na początku lipca zawodnicy MPPZ będą bawić się na Beskidzkim Rajdem Pojazdów Zabytkowych, który, już tradycyjnie, jest także wpisany do kalendarza FIVA B. Następnie, pod koniec lipca, odbędzie się znana i lubiana impreza organizowana przez Automobilklub Rzeszowski pod nazwą Podkarpacki Rajd Pojazdów Zabytkowych. W sierpniu rywalizacja przeniesie się do Częstochowy, a na początku września na malownicze trasy wokół Stalowej Woli. Sezon zamknie się bardzo ciekawą imprezą organizowaną przez Federację Zmotoryzowanych. Uczestnicy wystartują w Lublinie, a zakończą rajd w Łucku na Ukrainie.

Od morza aż do Beskidów

W motocyklach od paru lat sezon zaczyna się w kwietniu Rajdem Bałtyckim w Łebie. W tym roku zabraknie majowego rajdu Magnet (klub w sezonie 2021 będzie organizował okręgówki mazowieckie). Kolejną imprezą cyklu MPPZ 2021 będzie 44 Rajd Rotor, tym razem odbywający się w Pasymiu. Następnie, w lipcu, motocykliści przeniosą się w okolice Płocka, a sezon zakończą w pod koniec sierpnia w Istebnej.

 

rajd podkarpacki

 

FIA w MPHRR

W historycznych rajdach na regularność w tym roku będzie międzynarodowo. Już informowaliśmy, że lipcowa Retro Carpthia będzie rundą, a listopadowy Rajd Polski Historyczny finałem FIA Trophy for Historic Regularity Rallies. Oprócz tych rajdów odbędą się jeszcze dwie imprezy: jednodniowa Szlakiem Orlich Gniazd organizowana w maju przez Automobilklub Częstochowski i podwójna październikowa runda pod nazwą Wspomnienie Warszawskiego.

Kalendarze GKPZ PZM:
MPHRR 2021
Samochodowe MPPZ 2021
Motocyklowe MPPZ 2021  

Więcej imprez krajowych, zagranicznych i lokalnych znajdziecie, jak zawsze, w naszym movendusowym kalendarzu.

Mamy nadzieję, że uda się doprowadzić do końca cały sezon we wszystkich dyscyplinach. Zapraszamy do udziału w Mistrzostwach Polski PZM – naszym zdaniem to najlepsze pod względem jakościowym imprezy dla klasyków w Polsce.

Poprzedni artykułOkno na świat
Następny artykułŚrodek przymusu bezpośredniego