Kilkanaście klasycznych Porsche plus kilka ciekawych wozów sympatyków klubu pojawiło się w sobotę 20 lipca w Stacji Klasyki na starcie rajdu turystycznego Porsche Club Poland. Plan był prosty – spotkać się, przejechać fajną trasę wokół Łomianek, a potem bawić się w Stacji Klasyki przy wspólnym grillu. Dodatkową atrakcją spotkania byli Chris i Madalina z road-911.com.

Dla tych, którzy nie znają dzielnych Włochów, spieszymy wyjaśnić, że ekipa road-911.com jest właśnie w trakcie podróży dookoła świata. Chris A. Koch, Madalina Ene i ich Porsche 911T z 1970 roku w czerwcu ruszyli w podróż trwającą dwa lata.

Na razie odwiedzili kraje Europy Wschodniej. W zeszły weekend byli w Krakowie i Warszawie. Teraz przedostali się już do Estonii. Następnie przez Skandynawię i Islandię dotrą do Ameryki Północnej. A potem będzie z górki, w końcu mają jeszcze dwa lata na wypełnienie planu podróży. Możecie ich śledzić także tutaj na fejsie.

Pogadać o klasykach

Impreza zaczęła się o godzinie jedenastej w Stacji Klasyki. Firma z Łomianek to jedna z pierwszych firm w Polsce profesjonalnie zajmująca się garażowaniem klasyków i innych cennych pojazdów. Oprócz tego w SK można wyremontować swoje auto albo kupić coś ciekawego dla siebie. W ofercie jest dość szeroka gama pojazdów – od Maserati przez kilka sztuk Jaguarów E-type do klasycznych Mini i Volkswagenów.

Można też ich odwiedzić towarzysko, pogadać o klasykach i napić się pysznej kawy. Możliwości jest wiele. Tej soboty gośćmi Stacji byli członkowie Porsche Club Poland, gdyż rajd turystyczny przygotowany przez członków naszej redakcji zorganizowano z myślą właśnie o właścicielach niemieckiej marki.

 

Na starcie stanęło dziewiętnaście pojazdów, w tym kilka innych marek. Uwagę zwracał Porsche 911S z półautomatyczną skrzynią biegów, Porsche 356 czy wóz podróżników z Włoch. Nasz Peugeot 504 w tym dniu został załogą zerową.

Truskawka i tenis

Trasa rajdu wiodła przez Czosnów, okolice Truskawki, Sowią Wolę i Kazuń Nowy. Po drodze zawodnicy mieli do wykonania test z wiedzy o marce Porsche. Były także zadania zręcznościowe, m. in. rzut piłką tenisową na parkingu leśnym, na którym w latach 90. eksperci z programu „Magazyn Auto” testowali pojazdy.

Rajd wygrał Marcin Chwist oraz Agnieszka Bohosiewicz – Gabrowska z Automobilklubu Polski. Dzielni Włosi zakończyli rywalizację na dobrym szóstym miejscu. Jeśli żałujecie, że Was tam nie było to mamy dobrą wiadomość – Stacja Klasyki planuje kolejne imprezy.

 

Poprzedni artykułJedźcie do Baltimore!
Następny artykułPotocki i Stoch na Silverstone Classic